Twój Koszyk

4 niesamowite korzyści płynące z kąpieli w mleku i miodzie

Czy chcesz podkreślić piękno i kondycję swojej skóry? Skorzystaj z kąpieli w mleku i miodzie.

Połączenie miodu i mleka było stosowane od czasów starożytnych do leczenia problemów skórnych i odżywiania skóry. Kiedy oba te dobroczynne dla skóry środki są stosowane razem, rezultat jest niesamowity!

Chcesz wiedzieć więcej? Nie zwlekaj i czytaj dalej!

Właściwości miodu i mleka.

Miód jest bogaty we właściwości antybakteryjne, przeciwutleniające i przeciwgrzybicze. Działa kojąco i przeciwzapalnie. Mleko natomiast jest bogate w minerały i witaminy, w tym witaminy A, B i D, wapń, kwas mlekowy i białko zwierzęce. Oba te składniki, po zmieszaniu razem, pomogą uzyskać promienną i mocno nawilżoną skórę.

Spośród wielu składników z kuchni miód i mleko są najczęściej stosowane w pielęgnacji urody. Dodanie miodu i mleka do ciepłej wody do kąpieli ma kilka zalet. Efekt można wzmocnić dodając aromatyczne olejki eteryczne. Zamiast kupować komercyjny produkt, który oferuje dobroczynne działanie mleka i miodu, lepiej mieć w domu własną miodowo-mleczną kąpiel.

Korzyści płynące z kąpieli w mleku i miodzie

 1. Skóra staje się gładka
  Kąpiel w mleku i miodzie pozostawia skórę jędrną i miękką. Zawartość białka i tłuszczu w mleku wzbogaca wodę do kąpieli i pomaga złuszczać skórę. Kwas mlekowy obecny w mleku oczyszcza martwe komórki i nawilża skórę, zapobiegając w ten sposób wysuszeniu.
 2. Zapewnia ulgę w podrażnieniach skóry
  Dorośli i dzieci cierpiący na nieprzyjemne infekcje i podrażnienia skóry, takie jak egzema, mogą skorzystać z kąpieli w mleku i miodzie. Łagodzi podrażnienia, lecząc i odżywiając skórę. Antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe właściwości miodu leczą skórę, czyniąc ją zdrową i odporną na podrażnienia.
 3. Działanie przeciwstarzeniowe
  Zarówno mleko, jak i miód mają właściwości oczyszczające i przeciwdrobnoustrojowe. Dlatego wiele środków czyszczących jest przygotowywanych z wykorzystaniem tych dwóch składników. Oprócz oferowania oczyszczania skóry, miód i mleko razem pomagają również spowolnić proces starzenia i zachować młody i piękny wygląd skóry. Usuwa drobne linie z twarzy i pomaga redukować wgłębienia cellulitowe z określonych obszarów, takich jak uda, biodra i ramiona. Przeciwutleniacze obecne w miodzie i mleku eliminują wolne rodniki ze skóry. Wolne rodniki są odpowiedzialne za powodowanie wielu problemów skórnych, w tym plam i zmarszczek.
 4. Relaks i odmładzanie
  Miodowo-mleczna kąpiel działa odmładzająco i kojąco na nerwy. Mleko łagodzi skórę, a miód oczyszcza komórki skóry od wewnątrz. Możesz dodać więcej składników, takich jak sól morska lub olejek lawendowy, aby dodać więcej aromatu do kąpieli.

Jak zrobić wyjątkową kąpiel miodowo-mleczną?

Oto prosty, ale skuteczny przepis na kąpiel w mleku i miodzie:

Składniki:

 • 1 szklanka goracej wody
 • 1 szklanka miodu
 • 2 szklanki mleka
 • ½ szklanki soli morskiej
 • 3 łyżki sody oczyszczonej

Przygotowanie:

Do ciepłej wody dodaj miód. Dobrze wymieszaj, aż miód całkowicie się rozpuści.
następnie dodaj mleko i wymieszaj. Do wanny z bieżącą wodą dodaj sodę oczyszczoną i sól do kąpieli.
Następnie tuż przed kąpielą dodaj mieszankę mleka, miodu.

Kąpiel w mleku i miodzie jest naturalnym sposobem na zachowanie piękna i blasku.