Twój Koszyk

O nas

65 letnia tradycja!

Witaj serdecznie na Naszej stronie, w której dzielimy się swoją słodką pasją i wieloletnim doświadczeniem pracy z pszczołami pochodzącym z trzech pokoleń bartników

A wszystko zaczęło się w 1955 kiedy to Witold Strzeszewski – wybitny zootechnik, a prywatnie Nasz dziadek – uzyskał tytuł inżyniera, a później magistra, o specjalizacji „hodowla i chów pszczół”.  Wtedy to, obrał drogę bliskości z naturą i zwierzętami.

Pasieka w Kozielcu
Prace przy ulach
 
 • W roku 1959 zostały zasiedlone pierwsze dwa ule zwane „leżakami wielkopolskimi”. Ule te do dziś są w jednej z naszych pasiek. Początkowo ule znajdowały się w miejscowości Grabowo, niedaleko Bydgoszczy. Właśnie  tam, w Rolniczym Zakładzie Badawczym Instytutu Weterynarii, na dobre rozpoczęła się Jego przygoda z pszczołami i miodem.
 • W 1970 roku, w miejscowości Szymborno, w niemieckich ulach typu Einheit, została założona pierwsza towarowa pasieka, która liczyła 50 rodzin pszczelich.
 • W 1992 roku pasieka została przeniesiona do Kozielca, w którym powstało Gospodarstwo Rolno-Pasieczne. Na gospodarstwo składało się 50 rodzin pszczelich w ulach stacjonarnych oraz pawilon pasieczny do gospodarki wędrownej, liczący 46 rodzin pszczelich.
 • Rok 1996 przyniósł rozpoczęcie konfekcji miodu w słoiki. Wtedy zaistniała potrzeba powiększenia pasieki. Nastąpiło to w 1998 roku w miejscowości Grocholin. Właśnie tam  przybyło dodatkowo 47 rodzin pszczelich.
 • Dziadek od zawsze szukał innowacji. W 2000 roku nawiązał współpracę z Akademią Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy. W 2002 roku zostały zakończone badania nad miodem w proszku, który do dziś stanowi ofertę firmy.
 • Po roku 2002 dziadek zaszczepił pasję do pszczół i produktów pszczelich w swoich wnukach

Wraz z bratem założyliśmy dwie małe pasieki, dzięki którym zaczęliśmy na własną rękę zgłębiać i poznawać niezwykły świat pszczelarstwa i hodowli pszczół, oraz pozyskiwania ich produktów.
W kolejnych latach założyliśmy z bratem firmę, która poza sprzedażą miodu miała również za zadanie skupować najlepszy dostępny miód na rynku Polskim i zagranicznym.
Nasza wiedza i doświadczenie zaowocowały pozytywnie zdanym egzaminem państwowym na wykwalifikowanego pszczelarza, a dokładnie czeladnika pszczelarstwa 🙂 Kilka miesięcy później założyliśmy z bratem kolejną pasiekę w miejscowości Suponin koło Bydgoszczy, która liczyła 55 rodzin pszczelich.

Bee True to kolejny etap dzielenia się wiedzą, pasją oraz niezwykłymi produktami pszczelimi na najwyższym poziomie.

POCHODZENIE NASZYCH MIODÓW

Nasze produkty to mieszanka miodów pochodzących i niepochodzących z Unii Europejskiej.  Należy jednak pamiętać, że jakość miodu nie zależy od obszaru geograficznego, z którego zbierany jest nektar lub spadź. Pszczoły z Polski czy z innych krajów świata w każdym zdrowym i czystym środowisku bytowania dostarczają wysokiej jakości surowców do produkcji miodu. O jakości miodu decydują wolne od zanieczyszczeń tereny zielone, różnorodność flory i roślinność danego obszaru. Ogromny wpływ ma również dbałość pszczelarzy o właściwy proces produkcji miodów.
Chcąc zapewnić najwyższą jakość, niepowtarzalny smak i kolor naszych produktów nieustannie poszukujemy, sprawdzamy, degustujemy i wybieramy najlepsze rodzaje krupca z całego świata.

Kraje, z których pochodzą miody to m.in.:

 • Litwa
 • Łotwa
 • Bułgaria
 • Serbia
 • Gruzja
 • Rumunia
 • Belgia
 • Hiszpania
 • Włochy

W BEE TRUE DBAMY O ŚRODOWISKO

Staramy się maksymalnie minimalizować użycie folii i plastiku. Dlatego wszystkie produkty, które wysyłamy pakowane są w ekologiczne kartony pochodzące z recyklingu. Dzięki temu przede wszystkim dbamy o środowisko, ale też przygotowane tak paczki wyglądają elegancko i świetnie sprawdzą się jako podarunek dla bliskiej osoby. Po więcej szczegółów zapraszamy na podstronę “dostawa i płatność“.