Twój Koszyk

TOP kwiaty dla pszczół: najlepsze sposoby przyciągania zapylaczy do ogrodu.

Zmiany klimatyczne obciążają zwierzęta i ekosystemy. Badania pokazują, że wiele gatunków nie może przystosować się wystarczająco szybko, aby przetrwać – w tym pszczoły . Przy nieprzewidywalnych wzorcach pogodowych i ekstremalnych temperaturach w ostatnich latach pszczoły zapylające walczą o przetrwanie. Dlatego tak ważne jest sadzenie kwiatów dla pszczół, przyciągnij zapylacze do Twojego ogrodu.

Nasz system żywnościowy w dużej mierze opiera się na tych brzęczących owadach i ich zdolności zapylania. Według Food and Drug Administration (FDA) jedna trzecia spożywanej przez nas żywności pochodzi z upraw zapylanych przez pszczoły miodne, w tym z jabłek, melonów, brokułów i migdałów. Bez pszczół nie mielibyśmy również wielu produktów wytwarzanych z wosku pszczelego, miodu do słodzenia herbaty ani pyłku pszczelego .

Na szczęście istnieje wiele sposobów na ratowanie pszczół . Jednym ze sposobów jest sadzenie w ogrodzie większej liczby kwiatów zapylaczy dla pszczół i wyeliminowanie pestycydów.

Poznaj 12 kwiatów dla pszczół

 1. Lawenda.

Pszczoły kochają lawendę. Dzięki wysokiemu poziomowi pyłków i nektaru lawenda w Twoim ogrodzie przyciągnie mnóstwo pszczół! Lawenda może przetrwać kilka lat w preferowanym środowisku z intensywnie suchą glebą i dużą ilością światła słonecznego. Dodatkowo sprawi, że Twój ogród będzie niesamowicie pachniał.

 1. Słoneczniki.

Słoneczniki świetnie nadają się do zaimponowania sąsiadom i zorganizowania klubu pszczół w ogrodzie. Ich rozmiar sprawia, że ​​są obfite dla pszczół poszukujących nektaru, a ich jasne płatki czynią cuda w przyciąganiu naszych pszczelich przyjaciół. Są wspaniałymi magnesami na dzikie pszczoły i pomagają przyspieszyć procesy zapylania.

 1. Pysznogłówka

Jak sama nazwa wskazuje, jest niezwykle popularny wśród pszczół. Ten kwiat jest rośliną wieloletnią, co oznacza, że ​​będzie rosła w Twoim ogrodzie rok po roku przy minimalnym wysiłku z Twojej strony. Tylko upewnij się, że sadzisz balsamy pszczele w słonecznym miejscu i utrzymujesz wilgotność gleby.

 1. Bazylia

Bazylia rozwija się na słońcu co czyni ją bardzo atrakcyjnym źródłem pożywienia i pyłku dla naszych przyjaciół zapylaczy. Rozwija się również w cieplejszych temperaturach. Jeśli planujesz uprawę bazylii, pamiętaj, aby sadzić ją w glebie, która jest wilgotna, dobrze przepuszczalna gleba.

 1. Krwawnik pospolity

Trudno znaleźć kwitnącą roślinę krwawnika, która nie jest pokryta pszczołami. Krwawnik pospolity występuje w wielu różnych kolorach i stanowi idealny dodatek do każdego ogrodu. Jest to również doskonała opcja dla każdego miłośnika ogrodnictwa, który zapomina od czasu do czasu o pielęgnacji roślin, ponieważ nie wymaga nawozów i wymaga podlewania tylko w okresach silnej suszy.

 1. Echinacea

Echinacea jest przez wielu znana jako główny składnik odmian herbat wzmacniających odporność. Aby pielęgnować zdrową roślinę jeżówki, zapewnij jej dużo światła słonecznego i żyzną, dobrze przepuszczalną glebę.

 1. Cynia

Kwiaty cyni są szczególnie uwielbiane przez pszczoły miodne i trzmiele. Mniejsze pszczoły i pszczoły samotnice często można jednak spotkać na tych kwiatuszkach. Zapewniają eksplozję kolorów w Twoim ogrodzie od połowy lata aż do pierwszych silnych mrozów w roku.

 1. Rozmaryn

Rozmaryn wytwarza drobne kwiaty, które przyciągają pszczoły. Ponadto posiadanie nieskończonych zapasów rozmarynu w ogrodzie lub w miejscu na zioła oznacza, że ​​nigdy nie zabraknie Ci przypraw.

 1. Werbena

Werbena jest ulubieńcem fanów w społeczności pszczół. Te piękne, długo kwitnące kwiaty wymagają od ośmiu do dziesięciu godzin światła słonecznego dziennie i nie są wybredne w stosunku do gleby . Tak długo, jak gleba jest dobrze osuszona, twoje werbeny powinny dobrze się rozwijać.

 1. Trojeść

Jest powszechnie znany jako ulubiony pokarmem motyli, ale wielu z was nie zdaje sobie sprawy, że trojeść przyciąga pszczoły Jako dziki kwiat, trojeść będzie kwitnąć w suchej glebie i dużej ilości światła słonecznego.

 1. Stokrotka

Niektórzy uważają zwykłe stokrotki za chwasty na trawniku, ale tak naprawdę są to proste kwiaty, które są idealne dla zapylaczy dla pszczół! Stokrotki kwitną od wiosny do jesieni, a ich kwiaty dostarczają naszym pszczelim przyjaciołom mnóstwo pyłku i nektaru. Ponadto są łatwe w pielęgnacji i mogą rosnąć w różnych warunkach.

 1. Ogórecznik

Ogórecznik to kolejne doskonałe zioło dla pszczół miodnych i trzmieli. Kwiaty stale uzupełniają nektar, szybko rosną i są łatwe w pielęgnacji. Nie są tak powszechne jak zioła, takie jak bazylia czy tymianek, ale mają niepowtarzalny wygląd, który wyróżni Twój ogród.