Twój Koszyk

Miód jako naturalny wzmacniacz energii

Wysoki poziom cukru prowadzi do gwałtownego załamania energetycznego.

Czas zrezygnować z napojów energetyzujących i zapomnieć o kawie. Używaj miodu zamiast cukrów i słodzików do herbaty, pieczonych smakołyków lub posmaruj nim gorący tost!

Naturalne cukry zawarte w miodzie, zapobiegają zmęczeniu wynikającemu z ćwiczeń, dzięki czemu są dobre dla poprawy wyników sportowych.

Miód może być skutecznym źródłem węglowodanów i lepszym substytutem glukozy podczas ćwiczeń i wyników sportowych, ponieważ zawiera różne klasy cukrów. Sportowcy preferują wolno uwalniające się cukry, jako źródło energii podczas ćwiczeń fizycznych. Miód jest pod tym względem niezastąpiony, ponieważ powoli uwalnia fruktozę do krwiobiegu, aby zapewnić trwały zastrzyk energii i utrzymać homeostazę. Innym ważnym składnikiem naturalnego miodu oprócz fruktozy jest glukoza. Fruktoza i glukoza są odpowiednio cukrami ketozowymi i aldozowymi z chemicznymi różnicami w budowie, a co za tym idzie różnymi wzorcami metabolizmu, mimo że oba są monosacharydami o szybkiej tendencji do spalania. Należy zauważyć, że glukoza jest szybko metabolizowana w celu wchłonięcia do układu krwionośnego w celu dostarczenia energii.

Fitochemiczne składniki miodu przyczyniają się również do powolnego tempa metabolizmu fruktozy. Ponadto miód zawiera dwucukry, takie jak sacharoza i oligosacharydy, a także inne trójcukry, które są cukrami wolno uwalniającymi się. Mogłyby one ułatwić uzupełnianie energii, regenerację mięśni i poprawę wyników u sportowców spozywających miód, podczas gdy ci, którzy polegają na glukozie w celu zwiększenia energii, mogą czuc się wyczerpani.

Podsumowanie

Glukoza zawarta w miodzie jest szybko wchłaniana przez organizm, dając natychmiastowy zastrzyk energii, podczas gdy fruktoza jest wchłaniana wolniej i zapewnia trwałe uwalnianie się energii. Udowodniono również, że miód utrzymuje poziom cukru we krwi na bardziej stałym poziomie w porównaniu z innymi rodzajami cukru.

Można śmiało powiedzieć, że badania wykazują wyższość naturalnego miodu w zakresie ćwiczeń i wyników sportowych.