Twój Koszyk

O nas

65 letnia tradycja!

Witaj serdecznie na Naszej stronie, w której dzielimy się swoją słodką pasją i wieloletnim doświadczeniem pracy z pszczołami pochodzącym z trzech pokoleń bartników

A wszystko zaczęło się w 1955 kiedy to Witold Strzeszewski – wybitny zootechnik, a prywatnie Nasz dziadek – uzyskał tytuł inżyniera, a później magistra, o specjalizacji „hodowla i chów pszczół”.  Wtedy to, obrał drogę bliskości z naturą i zwierzętami.

Pasieka w Kozielcu
Prace przy ulach
 
  • W roku 1959 zostały zasiedlone pierwsze dwa ule zwane „leżakami wielkopolskimi”. Ule te do dziś są w jednej z naszych pasiek. Początkowo ule znajdowały się w miejscowości Grabowo, niedaleko Bydgoszczy. Właśnie  tam, w Rolniczym Zakładzie Badawczym Instytutu Weterynarii, na dobre rozpoczęła się Jego przygoda z pszczołami i miodem.
  • W 1970 roku, w miejscowości Szymborno, w niemieckich ulach typu Einheit, została założona pierwsza towarowa pasieka, która liczyła 50 rodzin pszczelich.
  • W 1992 roku pasieka została przeniesiona do Kozielca, w którym powstało Gospodarstwo Rolno-Pasieczne. Na gospodarstwo składało się 50 rodzin pszczelich w ulach stacjonarnych oraz pawilon pasieczny do gospodarki wędrownej, liczący 46 rodzin pszczelich.
  • Rok 1996 przyniósł rozpoczęcie konfekcji miodu w słoiki. Wtedy zaistniała potrzeba powiększenia pasieki. Nastąpiło to w 1998 roku w miejscowości Grocholin. Właśnie tam  przybyło dodatkowo 47 rodzin pszczelich.
  • Dziadek od zawsze szukał innowacji. W 2000 roku nawiązał współpracę z Akademią Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy. W 2002 roku zostały zakończone badania nad miodem w proszku, który do dziś stanowi ofertę firmy.
  • Po roku 2002 dziadek zaszczepił pasję do pszczół i produktów pszczelich w swoich wnukach

Wraz z bratem założyliśmy dwie małe pasieki, dzięki którym zaczęliśmy na własną rękę zgłębiać i poznawać niezwykły świat pszczelarstwa i hodowli pszczół, oraz pozyskiwania ich produktów.
W kolejnych latach założyliśmy z bratem firmę, która poza sprzedażą miodu miała również za zadanie skupować najlepszy dostępny miód na rynku Polskim i zagranicznym.
Nasza wiedza i doświadczenie zaowocowały pozytywnie zdanym egzaminem państwowym na wykwalifikowanego pszczelarza, a dokładnie czeladnika pszczelarstwa 🙂 Kilka miesięcy później założyliśmy z bratem kolejną pasiekę w miejscowości Suponin koło Bydgoszczy, która liczyła 55 rodzin pszczelich.

Bee True to kolejny etap dzielenia się wiedzą, pasją oraz niezwykłymi produktami pszczelimi na najwyższym poziomie.

W BEE TRUE DBAMY O ŚRODOWISKO

Staramy się maksymalnie minimalizować użycie folii i plastiku. Dlatego wszystkie produkty, które wysyłamy pakowane są w ekologiczne kartony pochodzące z recyklingu. Dzięki temu przede wszystkim dbamy o środowisko, ale też przygotowane tak paczki wyglądają elegancko i świetnie sprawdzą się jako podarunek dla bliskiej osoby. Po więcej szczegółów zapraszamy na podstronę “dostawa i płatność“.