Twój Koszyk

Korzyści z miodu a poziom cholesterolu.

Rola cholesterolu jest niezbędna w ludzkim ciele. Cholesterol jest rodzajem lipidu lub tłuszczu wytwarzanego przez wątrobę. Cholesterol jest korzystny dla wielu procesów zachodzących w ludzkim ciele, takich jak wytwarzanie witaminy D i wielu hormonów wykorzystywanych w kilku błonach komórkowych. Jednak złem jest wysoki poziom cholesterolu, który może powodować problemy z zawałem serca. Wysoki poziom cholesterolu może zwężać tętnice i blokować naczynia krwionośne, które zaopatrują ważne narządy, takie jak serce, mózg, nerki i jelita.

Czy miód może obniżyć poziom cholesterolu?

Naukowcy odkryli, że miód reguluje poziom cholesterolu. Miód jest wiecznym zwycięzcą, gdy toczy się walka między miodem a cholesterolem. Miód ma zerową zawartość cholesterolu, a dzienna dawka miodu pomaga znacząco kontrolować jego poziom. Niektóre minerały w miodzie, takie jak potas, wapń, sód, pomagają zwalczyć zbyt wysoki cholesterol. Przeciwutleniacze obecne w miodzie są dobre dla zdrowia serca. Więc jedząc miód możesz zobaczyć magię zachodzącą w twoim ciele!

Cebula i miód na cholesterol

Udowodniono, że cebula bardzo skutecznie zwalcza cholesterol. Zdrowy flawonoid znajdujący się w zewnętrznej skórce cebuli, znany jako kwercetyna. Ten flawonoid pozostaje nienaruszony, gdy nie jest gotowany. Dlatego posiadanie surowej cebuli jest najlepszym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu.

Przepis:

  • Weź średniej wielkości cebulę i pokrój ją na kawałki.
  • Włóż je do blendera/sokowirówki i zmiksuj, aby wydobyć sok.
  • Dodaj taką samą ilość miodu, jak ilość soku. 1:1
  • Pij codziennie.

Miód i cynamon na cholesterol

Miód i cynamon spożywane razem skuteczniej zwalczają cholesterol, ponieważ obie ich właściwości zwielokrotniają wysiłek. Omówiliśmy powyżej korzyści miodu dla zdrowia serca. Nadszedł czas, aby odkryć sekrety cynamonu. Cynamon to potęga przeciwutleniaczy. Połączenie miodu i cynamonu zapewnia potężną dawkę przeciwutleniaczy. Mieszanka miodu i cynamonu ma cudowne właściwości lecznicze, które pomagają zachować dobrą kondycję i zdrowie.

Przepis:

  • 3 łyżki miodu.
  • 2 łyżki cynamonu w proszku.
  • 2 filiżanki herbaty.
    Wymieszaj wszystkie te składniki w misce. Aby uzyskać najlepsze wyniki, stosuj trzy razy dziennie.