Miód kolendrowy

Pokaż Filtry

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Miód kolendrowy

Osoby odwiedzające sklep internetowy z miodem naturalnym Bee True znajdą w nim wysokiej jakości produkty pszczele wytworzone z nektaru kwiatów kolendry. Miód naturalny kolendrowy ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne oraz wzmacniające. Do jego stworzenia jest wykorzystywana jedna z najbardziej aromatycznych roślin na świecie wywodząca się z rodziny selerowatych.

Kolendra w okresie wegetacji wypuszcza liście i owoce bogate w:

  • olejki eteryczne,
  • flawonoidy,
  • fitosterole,
  • aminokwasy,
  • substancje białkowe.

Skład chemiczny miodu kolendrowego wraz z jego właściwościami jest uzależniony przede wszystkim od odmiany użytej rośliny, a także od stopnia dojrzałości owoców. Produkt ten nie jest rozpowszechniony w naszym kraju, gdyż uprawy kolendry należą u nas do rzadkości. Zbiory mają miejsce głównie na terenie Rosji, Chin, Indii, Gruzji, Pakistanu oraz Argentyny. Jako ciekawostkę można dodać, że kolendra jest zaliczana do cenionych roślin miododajnych tuż obok lipy, lucerny, nawłoci oraz mniszka lekarskiego.

Miód kolendrowy – cena

Ponieważ uprawa kolendry nie jest w Polsce zbyt popularna, cena miodu kolendrowego nie należy do najniższych. Trzeba za niego zapłacić więcej niż za miód akacjowy, lipowy czy rzepakowy. Jeśli produkt jest zbyt tani, powinno to wzbudzić naszą czujność. Zbyt niska cena może wiązać się z faktem, że pszczoły były dokarmiane cukrem. Może też świadczyć o tym, że produkt został dosłodzony sztuczną substancją słodzącą. Miód kolendrowy może się różnić smakiem w zależności od tego, z jakiego okresu kwitnięcia pozyskano surowiec do jego produkcji. Kolendra najobficiej kwitnie latem, a jej zbiory przypadają na okres między czerwcem a sierpniem. Cena wyrobu jest też uzależniona od sezonu oraz roku – bywają lata, kiedy pszczoły po prostu zbierają więcej nektaru.

Miód kolendrowy – właściwości

Zastanawiasz się, jak działa miód kolendrowy? Właściwości tego produktu są związane z bogactwem związków odżywczych występujących w kolendrze. Roślina ta zawiera flawonoidy, kumaryny, a także kwasy fenylokarboksylowe, które wykazują działanie przeciwzapalne, ściągające oraz antyoksydacyjne. Kolendra jest też doskonałym źródłem aminokwasów takich jak glutamina, arginina i asparagina oraz witamin C, A i B. Z kolei olejek eteryczny pozyskany z tej rośliny jest znany z działania przeciwbakteryjnego wobec niektórych patogenów chorobotwórczych. Pomaga zwalczyć między innymi gram dodatnie bakterie Bacillus subtilis oraz pałeczki gronkowca złocistego Staphylococcus aureus. Jeśli chodzi o biopierwiastki, w miodzie kolendrowym dominuje przede wszystkim mangan oraz żelazo. Dzięki temu reguluje pracę układu krwiotwórczego i nerwowego, a także wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Za sprawą swoich cennych właściwościom produkty pszczele z nektaru kolendry wpływają też korzystnie na pracę układu pokarmowego, pobudzając trawienie oraz wspierając perystaltykę jelit. Z tego względu wyroby te są w szczególności polecane osobom z takimi dolegliwościami jak zapalenie jelita drażliwego, wzdęcia czy niestrawność.

Miód kolendrowy – sklep Bee True

W sklepie internetowym Bee True znajdziesz wyłącznie naturalny miód kolendrowy, którego właściwości możesz wykorzystać zarówno w kuchni, jak i w codziennym dbaniu o zdrowie. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do deserów czy sałatek owocowych, ale nadaje się również do słodzenia różnego rodzaju napojów. Dzięki zawartości witamin, minerałów i aminokwasów wpływa korzystnie na pracę wielu organów wewnętrznych oraz pomaga wzmocnić odporność. Co ciekawe, miodu kolendrowego możesz używać także zewnętrznie. Znajdujące się w nim substancje czynne przyspieszają gojenie ran i wspomagają fizjologiczne procesy regeneracyjne. Dzięki swoim właściwościom pomaga też w zwalczaniu obrzęków. Oryginalny wyrób w stanie płynnym ma charakterystyczną, bursztynową barwę. Gdy ulegnie skrystalizowaniu, jego kolor może zmienić się na nieco jaśniejszy. Bez względu na postać naturalny miód kolendrowy zawsze rozpoznasz po silnym aromacie oraz wyrazistym smaku.